سه شنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۷
خانه / سبک زندگی / گفتگو با هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها

گفتگو با هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها

گفتگو با هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها

 هوتن شکیبا , گفت و گو با هوتن شکیبا , گفتگو با هوتن شکیبا , مصاحبه با هوتن شکیبا , گفتگو با هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها

هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها

هوتن شکیبا بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون متولد ۲۴ خرداد ماه ۱۳۶۳ در سنندج و اصالتاً کرد است. هوتن شکیبا دارای مدرک تحصیلی کارشناسی کارگردانی از دانشگاه غیر انتفایی سوره می‌ باشد.

سروش صحت کارگردان تلویزیون که بیشتر سراغ تئاتری ها می رود و از آن ها پدیده می سازد. همانند: هومن برق نورد، بهنام تشکر و … این بار به سراغ هوتن شکیبا رفته است و یکی از نقش های اصلی سریال جدیدش یعنی لیسانسه‌ها را به وی واگذار کرده است. هوتن شکیبا در این سریال نقش حبیب را بازی می کنند که یکی از کاراکترهای اصلی قصه است.

هوتن شکیبا قبل از بازی در سریال لیسانسه‌ها بیشتر در زمینه تئاتر مشغول بوده و کارهای تئاتر بسیاری در کارنامه خود دارد. او همچنین کار صداپیشگی هم کرده است و صدای عروسک دیوی در مجموعه کلاه قرمزی صدای اوست.

گفتگو با هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها

حضور شما در تئاتر چگونه شکل گرفت؟

من جداى از نمایش هایى که در نوجوانى و در مدرسه کار کردم. لیسانس کارگردانى تئاتر و فوق لیسانس بازیگرى دارم و از دانشگاه شروع کرده ام.

اولین تئاتر هیجان انگیز که کار کردید؟

همه اجراها براى من همچنان هیجان انگیز است اما «ویلون هایتان را کوک کنید» دومین اجراى عمومى من بود و هیجان زیادى براى آن داشتم و اجراهایى مانند ویران، جن گیر، مترسک، ستوان آینیشمور، بر پهنه ى دریا، پرده ى سوم صحنه ى چهارم، دن کامیلو، زمان لرزه، و ننه دلاور بیرون پشت در، هنوز هم که یادم مى آید، هیجان زده میشوم.

 تئاتر برای شما نسبت به مدیوم های دیگر چه جذابیتی دارد؟

ارتباط بى واسطه و در لحظه با مخاطب لذت بخش است.

دلیل حضورتان در سریال لیسانسه‌ها بفرمایید؟

برای من فیلمنامه خیلی مهم است. بعد از خواندن فیلمنامه لیسانسه‌ها دوستش داشتم، البته حضور آقای صحت هم خیلى تعیین کننده بود.

برای رسیدن به نقش چه عواملی موثر بود؟

برای رسیدن به نقش خیلی از فاکتورها دخیل هستند تا بتوانیم یک نقش را بسازیم. مثل پرداخت کاراکتر در فیلمنامه،نگاه کارگردان. ولى خودم به عنوان بازیگر، مشاهداتم از آدمها و تجربه حضور در صحنه تئاتر در رسیدن به نقش کمک کرد.

واکنش مردم‌ نسبت به بازی شما در سریال لیسانسه‌ها چگونه است؟

واکنش هاى خوبى و جالبى دارند. اما آنها که براى اولین بار من را دیده اند، بعد که در فضاى مجازى خودم را میبینند باورشان نمیشود که این همان حبیب است.

حضور در مدیوم تلویزیون را ادامه می‌دهید؟

کار اصلی من بازیگرى است و تئاتر و سینما کار کرده ام. نمی‌توانم آینده را پیش بینی کنم اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم در هر مدیوم استقبال می‌کنم.

کار در کنار گروه بازیگران لیسانسه‌ها چگونه بود؟

خیلی خوب بود. بازیگران این سریال به خوبی انتخاب شده اند و همه دغدغه ى بهتر بودن کار را دارند. و حال همه ى ما کنار هم خوب است.

 دغدغه این روزهای شما؟

در حال حاضر سریال لیسانسه‌ها.

در خصوص پیشنهاد در سینما صحبت کنید؟

متاسفانه امسال پیشنهاد داشتم اما به دلیل همزمانی با لیسانسه‌ها قبول نکردم، اما فیلم سینمایی هلن که سال گذشته کار کردم قرار است، اکران شود.

وضعیت حضور بازیگران جوان تئاترى در مدیوم تصویر چگونه است؟

سینما به سمتی می‌رود که از افرادی که تخصص و تحصیلات دارند و از تئاتر شروع کرده اند، بیشتر استقبال می‌شود. بازیگرانى که از دانشگاه مى آیند و تجربه ى تئاتر دارند، به قول خودمان با جیب پر و با پتانسیل بیشتری می‌آیند.

آیا موضوع پرداخت پول برخی از افراد برای وارد شدن به عرصه هنر را قبول دارید؟

من این مسئله را ندیدم و بیشتر شنیدم و نمی‌توانم نظر بدهم! به هر حال هر کسی می‌تواند تلاش خودش را برای ورود داشته باشد اما مهم ماندگار بودن است.

استقبال مخاطبان از سریال چگونه بود؟

خدا را شکر خیلی خوب است مردم کار را دوست دارند، درگیرش شده اند.

کلام پایانی

این مجموعه در دو سرى پخش می شود که سرى دوم در سال آینده است و امیدوارم بیننده ها همراهمان باشند.

منبع:باشگاه‌خبرنگاران/ گردآوری: پرشینی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *