جمعه , ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / زمان پخش و تکرار سریال جابربن حیان از شبکه آی فیلم + داستان و بازیگران

زمان پخش و تکرار سریال جابربن حیان از شبکه آی فیلم + داستان و بازیگران

زمان پخش و تکرار سریال جابربن حیان از شبکه آی فیلم + داستان و بازیگران

سریال جابربن حیان , زمان پخش و تکرار سریال جابربن حیان از شبکه آی فیلم , داستان سریال جابربن حیان , اسامی بازیگران سریال جابربن حیان , ساعت پخش و بازپخش سریال جابربن حیانسریال تاریخی جابربن حیان محصول سال ۱۳۸۵ به نویسندگی علی برزی و کارگردانی جواد افشار است.

داستان سریال جابربن حیان :

این سریال به بخشی از زندگینامه جابر بن حیان شاگرد ایرانی و برجسته امام جعفر صادق (ع) می‌ پردازد که از خراسان به سمت مدینه حرکت می‌ کند تا به نزد امام برود ولی در مسیر راه رویدادهایی برای وی رخ می‌ دهد. داستان این فیلم با شروع خلافت عباسیان و به قدرت رسیدن منصور دوانیقی و دور تازه‌ای از سرکوب و خفقان علیه علویان آغاز می‌ شود. در این شرایط با تدبیر امام جعفر صادق (ع)،نهضت علمی شیعیان به صورت پنهانی به فعالیت خود ادامه می‌ دهد و شاگردان آن حضرت در شهرهای مختلف به نشر علم و حقایق اسلام و سنت پیامبر می‌ پردازند. جابربن حیان در بین این شاگردان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

زمان پخش و تکرار سریال جابربن حیان از شبکه آی فیلم :

سریال جابر بن حیان از ۲۸ آبان ماه هر شب ساعت ۲۳ از شبکه آی فیلم پخش می شود، تکرار اول آن روز بعد ساعت ۷ صبح و باز پخش،دوم آن ساعت ۱۵ بعد از ظهر از شبکه آی فیلم پخش می گردد.

بازیگران سریال جابربن حیان :

علیرام نورایی
اکبر عبدی
حسن جوهر چی
زیبا بروفه
انوشیروان ارجمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *