دوشنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۷
خانه / سبک زندگی / گفتگو با محمود پاک نیت بازیگر نقش حسین آقا در سریال پریا

گفتگو با محمود پاک نیت بازیگر نقش حسین آقا در سریال پریا

گفتگو با محمود پاک نیت بازیگر نقش حسین آقا در سریال پریا

محمود پاک نیت , گفت و گو با محمود پاک نیت , مصاحبه با محمود پاک نیت , گفتگو با محمود پاک نیت بازیگر نقش حسین آقا در سریال پریا

گفتگو با محمود پاک نیت بازیگر نقش حسین آقا در سریال پریا

محمود پاک‌ نیت بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما متولد ۱۰ دی ۱۳۳۱ در کازرون استان فارس است. محمود پاک‌نیت، بازیگر توانای کشورمان، فعالیت هنری‌اش را از سال ۱۳۴۸ در زمینه‌ی تئاتر آغاز کرد.

وی در سال ۱۳۵۲ به استخدام اداره‌ی کل فرهنگ و هنر در آمد و موفق به اخذ درجه‌‌ی یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

وی از سال ۱۳۶۷ به فعالیت در عرصه‌ی سینما و تلویزیون پرداخت و با بازی خوبش در مجموعه‌ی پرطرفدار روزی روزگاری ۱۳۷۰ به محبوبیت دست یافت. مهوش صبرکن بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون همسر محمود پاک‌ نیت است.

محمود پاک‌ نیت که در سریال پریا به عنوان پدری دلسوز ایفای نقش می‌کند، درباره‌ی تفاوت این کاراکتر، با دیگر شخصیت‌هایی که ایفا کرده است، توضیح داد:‌ هر شخصیتی کنش و واکنش‌های خاص خود را دارد؛ حسین آقای قصه‌ی پریا پدر شهرزاد نیست، بلکه یک آدم دیگر با خصوصیات و با راه و روش دیگر است، اما باز هم پدر است.

گفتگو با محمود پاک نیت

پاک‌نیت که این‌روزها بازی‌اش در سریال پریا را شاهد هستیم، درباره‌ی موضوع و محتوای این مجموعه تلویزیونی که برخاسته از مسائله‌ای حساس در جامعه است، توضیح داد:‌ سوژه مجموعه پریا خواست خود سازمان صداوسیما و وزارت بهداشت بوده است. از لحاظ اجرایی نیز به جهت اینکه قصه کار مسئله روز جامعه بوده است و همیشه مخفی مانده است و بسیاری از افراد جامعه گرفتار این معضلات هستند، به تصویر کشیده شده است.

او ادامه داد:‌ شخصیت‌های قصه در پریا، نماینده افرادی از جامعه هستند که گرفتار معضلاتی از این جنس هستند اما نمی‌توانند در این زمینه صحبت کنند و یا به جایی برای درمان مراجعه کنند و بگویند که ما نیز این مشکل را داریم؛ بنابر این روی صحبت مجموعه پریا به تمام جامعه و همچنین کسانی است که گرفتار مشکل ایدز و یا مشکلات دیگری هستند و از خانواده و جامعه طرد شده‌اند.

وی ادامه داد: خیلی‌ها ناخواسته در دام اتفاقاتی از این دست می‌افتند. هیچکس دوست ندارد به این مشکلات گرفتار شود و زمانی هم که گرفتار شد نباید اینگونه باشد که از جامعه طرد شود و یا از سوی خانواده و جامعه او را پس بزنند بلکه باید به دنیال راه حل بود.

بازیگر سریال پریا سپس درباره غافلگیری و تعلیق‌هایی که می‌تواند مخاطب را جذب کند، یادآور شد: هر کاری تعلیق‌هایی دارد که باعث می‌شود مخاطب قصه را دنبال کند. این گره و تعلیق‌هاست که می‌تواند تماشاگر را وادار کند که ادامه کار را ببیند و یا اصلا از پای تلویزیون بلند نشوند؛ بنابر این اگر تماشاگر با آدم‌های قصه همذات‌پنداری کند مطمئننا قصه را دنبال می‌کند و اگر همذات‌پنداری اتفاق نیفتد کار را رها می‌کند. در حالی که معضل اعتیاد در بسیاری از خانواده‌های ما وجود دارد.

گفتگو با محمود پاک نیت

پاک‌نیت همچنین با اشاره به شروع قصه پریا که با یک مهمانی نامتعارف آغاز می‌شود، متذکر شد:  شروع کار این مجموعه با یک مهمانی است که در آن هر کاری انجام می‌شود و هر موادی استعمال می‌شود. جوانی که ناخواسته به این مهمانی وارد می‌شود، به انگیزه اینکه ساعتی تفریح کند، دچار مشکلاتی می‌شود که فکرش را نمی‌کرد حتی خانواده او هم فکرش را نمی‌کردند.

بازیگر مجموعه شهرزاد در ادامه در همین زمینه توضیح داد: متاسفانه ما خانواده‌هایمان را رها کرده‌ایم،‌ عزیزانمان را رها کرده‌ایم و فکر می‌کنیم با این رها کردن و مراقبت نکردن می‌توانیم درست تربیت کنیم در حالی که همیشه باید مراقب عزیزانمان باشیم و هیچوقت نباید غافل شویم. متاسفانه خانواده‌ها عزیزانشان را رها کرده‌اند مسئولان شاید رها کرده‌اند، فساد در جامعه زیاد است و به نوعی باید این مسائل در قصه‌ها بازگو شود.

گفتگو با محمود پاک نیت

پاک‌نیت در بخش دیگری از گفت‌گوی خود به این نکته اشاره کرد که شاید مخاطب به دلیل غم‌دار بودن کار در اوایل نتواند با قصه پریا ارتباط برقرار کند و در عین حال گفت: به هر حال همه این غصه‌ها از دل جامعه بیرون آمده است و چیزی نیست که وجود نداشته باشد. پریا آن چیزی که در جامعه وجود دارد را گوشزد می‌کند.

این بازیگر که در مجموعه پریا به عنوان پدری دلسوز ایفای نقش می‌کند، درباره‌ی تفاوت این کاراکتر با دیگر مجموعه‌هایی که ایفای نقش کرده است، توضیح داد:‌ هر شخصیتی کنش و واکنش‌های خاص خود را دارد. اعتقادم بر این است که حسین آقای قصه‌ی پریا پدر شهرزاد نیست بلکه یک آدم دیگر با خصوصیات دیگر و با یک راه روش دیگر اما پدر است. مثل این است که بگوییم که ما ۵۰۰ هزار پلیس داریم که عملکرد آنها یک چیز است،‌ دفاع از مردم، در برابر ظلم ایستادن،‌ جلوگیری از فساد و … . پدرها هم چنین وظیفه‌ای دارند. اما آیا در میان این  ۵۰۰ هزار پلیس همه شخصیت ‌ها به یک گونه ‌اند.

مصاحبه با محمود پاک نیت

پاک‌نیت در همین زمینه گفت:‌ حسین آقای پریا پدری است که در این جامعه زندگی می‌کند،‌ مادر بچه‌اش را از دست داده است با بدبختی بچه‌هایش را بزرگ کرده است و خیلی از آنها مراقبت کرده است و حال دلش نمی‌خواهد در این جامعه‌ای که پر از فساد و دگرگونی‌های بی حد و حصر است، بچه‌هایش هم در یکی از این دام‌ها بیفتند.

این بازیگر درباره همکاری‌اش با افسانه بایگان نیز یادآور شد: پریا دومین همکاری من با خانم بایگان است. اولین همکاری‌ام به سال‌ها پیش و فیلم مرد عوضی برمی‌گردد. ایشان به عنوان یک هنرمند نقششان را به خوبی ایفا کرده‌اند.

پاک‌نیت در بخش دیگر گفت‌وگوی خود درباره ساخت سری جدید شهرزاد و اینکه آیا دلش می‌خواست کاراکترش در این مجوعه به پایان نمی‌رسید و همچنان ادامه‌دار بود اظهار کرد: دوست داشتم باز هم در شهرزاد باشم ولی هر قصه‌ای یک شروع و یک پایانی دارد. من و آقای نصیریان و خیلی از دوستان دیگری که در قصه بودند جزو افرادی بودیم که در مقطعی از کار، باید همکاری‌مان پایان پیدا می‌کرد.

او ابراز امیدواری کرد که دنبال قصه شهرزارد کار خوبی از آب دربیاد و در عین حال گفت: این خوب درآمدن برای من مهم‌تر است. اصلا مهم نیست که در کار باشم و یا نباشم؛ چرا که اکنون من عضو آن خانواده هستم و دلم می‌خواهد که ادامه این کار و آن خانواده جذاب و گیرا و حتی از سری اول هم بهتر باشد.

گفتگو با محمود پاک نیت بازیگر نقش حسین آقا در سریال پریا

پاک‌نیت در پایان گفت‌وگوی‌ خود درباری دلگرمی اخیر رییس صداوسیما به هنرمندان مبنی بر پرداخت بدهی‌ها، اظهار کرد: هر حرفی زمانی که به عمل دربیاید زیباست. من هم به عنوان کسی که با صداوسیما همکاری می‌کنم دوست دارم کاری که انجام ‌می‌دهم به موقع هم پولم را دریافت کنم چرا که من هم از این راه زندگی می‌کنم، نه تاجرم،‌ نه بنگاه‌دار و نه جایی‌ وجود دارد که منبع درآمدی از طریق آن داشته باشم. زندگی من و خانواده من از همین کار فرهنگی می‌گذرد؛ بنابر این اگر قرار باشد یک سال بعد حقوقم را بگیرم بهتر است که این کار را نکنم.

این بازیگر در همین زمینه معضل پیوستن برخی از بازیگران و هنرمندان به شبکه‌های ماهواره‌ای را به مسائل اقصادی نسبت داد و گفت:‌ متاسفانه بسیاری از هنرمندان و بازیگران ما در جامعه بیکار هستند، علت آن چه میتواند باشد؟ این که صداوسیما پول ندارد، دلیل خوبی نیست چرا که در دین‌مانم اشاره شده است که حقوق کارگری را باید پیش از اینکه عرقش خشک شود پرداخت کرد چرا که روز بعد دلگرم تر و وابسته تر به آن کار می‌آید؛ بنابر این همه دوست دارند که به موقع حقوقشان را بگیرند.

محمود پاک‌نیت در پایان از همکاری‌اش با یک مجموعه پلیسی به مناسبت هفته نیروی انتظامی برای ناجا خبر داد و گفت:‌ این کار به تهیه‌کنندگی سعید سعدی در تدارک ساخت است.
منبع:ایسنا/

یک دیدگاه

  1. سلام
    ایشون خیلی هنرمند لایقی هستند. امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *