دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / سبک زندگی / زمان و تاریخ دقیق شب های قدر سال ۹۵

زمان و تاریخ دقیق شب های قدر سال ۹۵

زمان و تاریخ دقیق شب های قدر سال ۹۵

تاریخ شب قدر 95 , تاریخ شب های قدر سال 95 , تاریخ شب های قدر 95 , تاریخ شب قدر امسال , زمان و تاریخ دقیق شب های قدر سال 95

زمان و تاریخ دقیق شب های قدر سال ۹۵ :

شب قدر شبی است که از هزار ماه برتر بوده و عظمت آن فوق تصور است. در تعالیم اسلام و در کلام معصومین علیهم السلام، یک شب خاص به عنوان شب قدر معرفی نشده بلکه یکی از شب های نوزدهم برابر با (از اذان مغرب جمعه ۴ تیر ماه ۹۵ تا اذان صبح شنبه ۵ تیر ماه ۹۵)، بیست و یکم برابر با (از اذان مغرب یکشنبه ۶ تیر ماه ۹۵ تا اذان صبح دوشنبه ۷ تیر ماه ۹۵) و یا بیست و سوم برابر با (از اذان مغرب سه شنبه ۸ تیر ماه ۹۵ تا اذان صبح چهارشنبه ۹ تیر ماه ۹۵) ماه مبارک رمضان شب قدر دانسته شده است.

اهمیت شب قدر :
شب قدر آن شبى است که در طول سال، شبى به خوبى‏ و فضلیت آن یافت نمى‏ شود و عمل در این شب از عمل در طول هزار ماه بهتر است و تقدیر امور سال در این شب صورت‏ مى‏ گیرد و فرشتگان و روح که اعظم فرشتگان الهى است، در این شب به اذن پروردگار به زمین فرود مى‏ آیند و به محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف مى‏ رسند و آنچه را که براى هر فرد مقدّر شده بر آن حضرت عرضه مى‏ دارند .

در وصف آن همین بس که «خَیْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ»؛ از هزار ماه برتر است. و مسائلی بر قدر و منزلت این شب افزوده است.

نزول قرآن :
نزول جامع ترین، کامل ترین و ماندگارترین کتاب الهی بر عظمت و منزلت شب قدر افزوده است. خداوند کریم در قرآن فرموده اند: «شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِیَ أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ»؛ ماه [مبارک] رمضان ماهی است که در آن قرآن نازل شده است.

اما در چه شبی از شبهای آن ماه، قرآن نازل شده است؟ آیه دیگر بیان می کند که «إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِی لَیْلَهٍ مُّبَارَکَهٍ»؛ به راستی، آن [قرآن] را در شبی پربرکت نازل کردیم.

و این شب مبارک را در سوره قدر مشخص فرموده که «إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ» ؛ به حقیقت ما آن [قرآن] را در شب قدر فرود آوردیم.

شب قدر سرنوشت یک سال ما تعیین می شود. این شبها را از دست ندهیم.
برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) دعا کنیم . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *