دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

ویژه برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

برنامه های شبکه یک در ماه رمضان 95 , سریال شبکه 1 در ماه رمضان 95 , برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان 95

برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

شبکه یک سیما با دستی پر به استقبال ماه مبارک رمضان ۹۵ می رود. که از جمله آن میتوان به سریال پادری، برنامه شهر باران، برنامه ماه خدا، سخنرانی های مذهبی ترتیل خوانی قرآن کریم برنامه آفتاب شرقی و … اشاره کرد.

سریال پادری :

مجموعه تلویزیونی پادری به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی سید محمود رضوی، شب های ماه مبارک رمضان بعد از اخبار ساعت ۲۱، از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پخش سریال پادری از شنبه تا پنجشنبه خواهد بود و جمعه ها هم طبق روال گذشته سریال تاریخی معمای شاه به نمایش در می‌آید.

برنامه شهر باران :

شهر باران برنامه ای ترکیبی با فضایی شاد و امید بخش است که هر روز بعد از خبر ساعت ۱۹ آغاز می شود و تا پیش از مشروح اخبار ساعت ۲۱ ادامه خواهد داشت. مسائل اجتماعی از قبیل ازدواج و تشکیل خانواده موضوع اصلی این برنامه است و هر شب متناسب با موضوع، دو یا سه گروه مهمان به این برنامه می آیند. شهر باران به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان ارغوانی، کاری از گروه معارف اسلامی شبکه یک است که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان هر شب به صورت زنده تقدیم مخاطبان می‌شود.

برنامه ماه خدا :

برنامه ماه خدا با اجرای حسن سلطانی از ساعت ۲ بامداد با آیتم های گفت‌وگوی کارشناسی و مناجات خوانی توسط مناجات خوان های فارسی، گفت‌وگوی تلفنی با بزرگان و علما، دعای سحر، اذان صبح، پخش نماز صبح و در آخر قرائت یک جز از قرآن کریم از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

سخنرانی های مذهبی ماه رمضان :

مانند سال های گذشته هر شبکه در ساعت های مشخصی برنامه سخنرانی دارد. شبکه یک سیما هر روز از ساعت ۹:۳۰ سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین خاتمی را پخش می‌کند. شبکه دو سیما از ساعت ۱۳:۱۵ سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین انصاریان را پخش خواهد کرد.

ترتیل خوانی قرآن کریم :

امسال در پخش روزانه یک جز قرآن کریم تغییراتی اعمال شده؛ علاوه بر اماکن متبرکه و اینکه هر شبکه یک برنامه جزخوانی به طور ثابت داشته است، از شش استان که قاریان ممتاز و قرائت قوی داشتند استفاده شده است.

در مجموع ۱۵ ساعت تلاوت قرآن به شکل جز خوانی پخش خواهد شد؛ غیر از ساعت های خاص اگر هر بیننده‌ای که در این پانزده ساعت از بیست و چهار ساعت بخواهد یک جز قرآن را بخواند این امکان، در یکی از شبکه های سیما فراهم شده است.

شبکه یک بعد از نماز صبح از صحن انقلاب در حرم مطهر امام رضا (ع) ترتیل خوانی قرآن کریم پخش می شود.

امسال از روز اول ماه مبارک رمضان پخش نمازهای جماعت تغییر می کند و در این رابطه جدول و تولیدات جدید از اماکن متبرکه و نماز جماعت­ های استان ها و مساجد تهران جایگزین می شود.

افطاری ساده، روزه اولی ها و مشارکت در کار خیر

ترویج فرهنگ اطعام و سنت افطاری با تاکید ویژه بر صرفه جویی، ساده زیستی و پرهیز از اصراف از موضوعات کلی است.

مستند قیام لله

همچنین مستند قیام لله با موضوع معرفی افرادی که به فرمان مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی عمل کردند، پخش می‌شود. این برنامه کاری از موسسه روایت فتح به کارگردانی امیر سبحان جعفری هر روز از شبکه یک سیما به نمایش گذاشته خواهد شد.

برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

برنامه آفتاب شرقی :

برنامه آفتاب شرقی کاری از گروه معارف شبکه یک سیما که هر روز بجز جمعه ها به تهیه کنندگی سعید عباسی از این شبکه پخش می شود. این برنامه با حضور کارشناسان مختلف به مباحث مربوط به ماه مبارک رمضان می پردازد.

دکتر حاجی عبدالباقی روزهای شنبه تفسیر سوره قدر و حجت الاسلام مستشاری روزهای یکشنبه موضوع بهره‌مندی از مجالس دینی در ماه رمضان را مطرح می کنند . آقای بهرامپور در روزهای دوشنبه با بحث رویکرد به توبه و بازگشت به خدا، روزهای سه شنبه حجت الاسلام برادران با موضوع سبک زندگی دینی و حجت الاسلام تراشییون روزهای چهارشنبه با بحث تربیت دینی خانواده و روزهای پنجشنبه حجت الاسلام علوی تهرانی درباره رحمت و مغفرت در ماه مبارک رمضان صحبت می کنند.

برنامه ها و سریال شبکه یک در ماه رمضان ۹۵

برنامه درس‌هایی از قرآن :

برنامه درس‌هایی از قرآن کاری از گروه معارف شبکه یک با تهیه کنندگی محمود متوسل و سخنرانی حجت‌الاسلام قرائتی با محوریت مباحث ماه مبارک رمضان از این شبکه پخش می شود.

مجموعه حدیث سرو :

مجموعه حدیث سرو به تهیه کنندگی عبدالکریم عرشی با معرفی علما و زندگی این بزرگان نجفی از شبکه یک پخش می شود.

برنامه های روتین و جاری شبکه مثل برنامه های سیمای خانواده، صبح بخیر ایران،  با موضوع ماه مبارک رمضان و ترویج فرهنگ افطاری ساده و نقش قرآن در خانواده به همراه تعدادی برنامه های ویژه ماه رمضان که تدارک دیده شده است، ادامه پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *