پنج شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / زمان پخش و تکرار سریال معمای شاه از شبکه های مختلف سیما

زمان پخش و تکرار سریال معمای شاه از شبکه های مختلف سیما

زمان پخش و تکرار سریال معمای شاه از شبکه های مختلف سیما

سریال معمای شاه , زمان پخش و تکرار سریال معمای شاه از شبکه های مختلف سیما , ساعت پخش و بازپخش سریال معمای شاه

سریال معمای شاه به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌ کنندگی علی لدنی در ۸۰ قسمت شصت‌ دقیقه‌ای تولید شده است و محصول شبکه یک سیما است.

زمان پخش و تکرار سریال معمای شاه از شبکه های مختلف سیما

سریال معمای شاه به تهیه‌ کنندگی علی لدنی و کارگردانی محمدرضا ورزی که پخش نخستین قسمت آن از جمعه ۱۵ آبان ۹۴ آغاز شده بود، قرار است سریال معمای شاه از ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ماه از قسمت اول هر شب،شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه اول سیما پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۵:۰۰ از شبکه اول سیما پخش می شود.

مراحل تحقیق و پژوهش معمای شاه از اواخر سال ۱۳۸۹ زیر نظر دکتر موسی حقانی به‌ عنوان مشاور پژوهشی و تاریخی آغاز شد. سریال از دی‌ ماه ۱۳۹۱ مقابل دوربین فرشاد خالقی رفته و تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد.

کاخ سعد آباد، کاخ نیاوران، دکورهای اختصاصی ساخته‌ شده در شهرک غزالی، کاخ‌ موزه گلستان، موزه عبرت، بناهای تاریخی شهر تهران و… برخی از لوکیشن های این سریال است.

معمای شاه با همراهی بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل سینما، تئاتر و تلویزیون در مسئولیت‌ های پشت‌ صحنه تولید شده و ۱۶۰ بازیگر اصلی در کنار ۲۵۴ بازیگر نقش فرعی تاکنون در آن حضور داشته‌اند که با توجه به ادامه تصویر برداری سریال، در مراحل بعدی هنرمندان بیشتری به این ترکیب اضافه خواهند شد.

وقایع و رویدادهای این سریال در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ رخ می‌دهد. سریال با ازدواج محمد رضا پهلوی و فوزیه و بازگشت آن‌ ها به ایران آغاز و با مرگ محمد رضا در قاهره به پایان می‌ رسد. در حد فاصل این مقطع زمانی چهل‌ ساله ، رویدادهای مهم اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه ایران نیز به تصویر کشیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *