دوشنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / تاریخ و زمان برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا یورو ۲۰۱۶

تاریخ و زمان برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا یورو ۲۰۱۶

تاریخ و زمان برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا یورو ۲۰۱۶

تاریخ برگزاری بازی های یورو 2016 , زمان برگزاری مسابقات یورو 2016 , تاریخ و زمان برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا یورو 2016

تاریخ و زمان برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا یورو ۲۰۱۶

جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ یا یورو ۲۰۱۶ پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال تیم‌ های ملی کشورهای اروپایی است که هر چهار سال یک بار، برگزار می شود. این مسابقات قرار است از تاریخ ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۵ آغاز شده و در ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۵ به مدت یک ماه پایان برسد. تیم ملی اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات است. تیم اسپانیا دو بار به طور متوالی توانسته عنوان قهرمانی را کسب نماید.

گروه بندی مسابقات جام ملت های اروپا یورو ۲۰۱۶ :

گروه A: فرانسه ، رومانی ، آلبانی ، سوئیس

گروه B: انگلیس ، روسیه ، ولز ، اسلواکی

گروه C: آلمان ، اوکراین ، لهستان ، ایرلند شمالی

گروه D: اسپانیا ، چک ، ترکیه ، کرواسی

گروه E: بلژیک ، ایتالیا ، جمهوری ایرلند ، سوئد

گروه F: پرتقال ، ایسلند ، اتریش ، مجارستان

برای اولین بار  است که این مسابقات با ۲۴ تیم برگزار می شود. پیش از این از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۲ مسابقات در قالب ۱۶ تیمی برگزار می شد. بر اساس فرمت جدید مسابقات تیم ها در شش گروه چهار تیمی قرار می گیرند. از هر گروه دو تیم اول به همراه چهار تیم برتر رده سوم مرحله گروهی به مرحله حذفی صعود می کنند. مرحله حذفی این مسابقات با شانزده تیم برگزار میشود و به ترتیب با برگزای تک مسابقه بین دو تیم تا مرحله فینال پیش می رود. در کل ۲۴ تیم در این مسابقات شرکت می کنند که ۲۳ تیم آن طی برگزاری مسابقات مقدماتی تعیین می گردند و تیم ۲۴ ام نیز میزبان مسابقات یعنی فرانسه است. از ۲۳ سهمیه انتخابی دور مقدماتی، ۱۹ تیم به صورت مستقیم انتخاب شده و ۴ تیم باقیمانده توسط مسابقات حذفی انتخاب شده است.

فرانسه در تاریخ ۲۸ مه ۲۰۱۰ از بین دو کشور ایتالیا و ترکیه به عنوان میزبان انتخاب شد و شهر های بوردو٬ لان٬ لیل٬ لیون٬ مارسی٬ نیس٬ پاریس٬ سنت دنیز٬ سن-اتین و تولوز به عنوان شهرهای میزبان این مسابقات از سوی فدراسیون فوتبال فرانسه انتخاب شد. این سومین میزبانی فرانسه برای مسابقات یورو می باشد. فرانسه در سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۸۴ میزبان این مسابقات شد. تیم فرانسه دو بار در سال ۱۹۸۴ و ۲۰۰۰ قهرمان این مسابقات شد.

قهرمان این مسابقات حق شرکت در مسابقات جام کنفدراسیون‌ ها ۲۰۱۷ در کشور روسیه را به دست می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *