دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو گفت و گو در نوروز ۹۵

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو گفت و گو در نوروز ۹۵

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو گفت و گو در نوروز ۹۵

زمان پخش برنامه های رادیو گفت و گو در نوروز 95 , برنامه های نوروز 95 رادیو گفت و گو , معرفی برنامه های رادیو گفتوگو در نوروز 95

برنامه های رادیو گفت و گو در نوروز ۹۵ اعلام شد. بر این اساس ویژه برنامه مراسم تحویل سال ۱۳۹۵ و پخش سخنان مقام معظم رهبری و ریاست جمهور به طور زنده از ساعت ۶:۳۰ روی آنتن رادیو گفت و گو می رود.

در آخرین شب سال ۱۳۹۴ رادیو گفت و گو به طور زنده از ساعت ۲۲:۰۰ با چهره های فرهنگی، هنری، علمی و … پیرامون اهمیت نوروز و آیینه ای نوروزی مانند صله رحم و دید و بازدید، سفر و… گفت و گو خواهد کرد.

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو گفت و گو در نوروز ۹۵ :

گفت و گو با اندیشمندان و نخبگان علمی کشور در برنامه حیات خلوت از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین در دو بخش ساعت ۶:۱۰ صبح و ۱۴:۱۵ پخش می شود.

اشعار شعرای بزرگ مانند حافظ، مولوی، رودکی و… تحت تاثیر نوروز در قالب برنامه شعر و نوروز ساعت ۹ صبح و ۱۵ بررسی می شود.

نوروز در فرهنگ مردم و میراث معنوی مردم موضوع برنامه فرهنگ مردم رادیو گفت و گو است که ساعت ۹:۳۰ صبح و ۲۰ روی آنتن می رود.

آلبوم موسیقی های موجود و نیز موسیقی اقوام در ایام نوروز ساعت ۱۰:۱۵ از برنامه ارغنون بررسی می شود.

برنامه داستان و نوروز از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ساعت ۱۱:۱۵ و ۱۶:۱۵ تاثیر نوروز بر ادبیات داستانی معاصر را بررسی خواهد کرد.

ارزشهای اجتماعی اسلام در بحث نوروز ساعت ۱۲:۳۰ و ۱۹:۱۵ از برنامه نوروز و سبک زندگی بررسی می شود.

برنامه تاریخ و نوروز از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ساعت ۱۳ و ۲۰:۳۰ با موضوع نوروز در گذر تاریخ و بررسی اسناد تاریخی پیرامون نوروز روی آنتن می رود.

دید و بازدید عنوان برنامه ای است که در نوروز ۹۵ ساعت ۱۳:۳۰ راز ماندگاری نوروز از گذشته تا امروز و آیین های استقبال از نوروز را برای شنوندگان بازگو می کند.

رویدادهای ایام نوروز، اطلاع رسانی در حوزه های مختلف، گردشگری در ایام نوروز و تبیین شعار سال ۹۵ در ایام نوروز ساعت ۲۱:۰۰ از برنامه رویداد بهاری بررسی می شود.

در روزهای اول و هشتم فروردین برنامه ضیافت با موضوع مفاهیم سبک زندگی ایرانی- اسلامی ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن می رود.

برنامه اینجا چراغی روشن است دوم و نهم فروردین ساعت ۲۲:۰۰، نشست صمیمی با نخبگان علمی و گفت و گو پیرامون موضوعات مختلف علمی را برای پخش در نظر گرفته است.

برنامه جام شب سوم و دهم فروردین ساعت ۲۲:۰۰، نشست صمیمی با چهره های ورزشی کشور و گفت و گو پیرامون مسائل ورزشی سال ۹۴ و تقویم ورزشی سال ۹۵ را پخش خواهد کرد.

برنامه رواق تماشا چهارم، ششم، یازدهم و سیزدهم فروردین ساعت ۲۲:۰۰ با موضوع نشست صمیمی با دست اندرکاران و مسئولان حوزه گردشگری روی آنتن می رود.

شب نشینی با اساتید و اندیشمندان در حوزه فرهنگ از موضوعات برنامه نجوای فرهنگ است که پنجم و دوازدهم ساعت ۲۲:۰۰ پخش خواهد شد.

در هفتمین روز فروردین از ساعت ۲۲:۰۰ شنوندگان رادیو گفت وگو می توانند از برنامه مشق شیدایی خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس را بشنوند.

سخنرانی های اخلاقی ویژه ایام نوروز در قالب برنامه روشنا هر روز ساعت ۶:۱۰ پخش می شود.

جایگاه نوروز در اسلام و کلام امامان و معصومین (ع)، هفتم فروردین ساعت ۸:۱۵ از برنامه بهارانه پخش خواهد شد.

سخنرانی های فاخر و قدیمی پیرامون ادبیات، شعر و… (دهه ۵۰ و ۶۰) در روزهای ابتدایی فصل بهار ساعت ۲۱:۱۵ از برنامه مرزهای دانش پخش می شود.

در سالروز ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) ویژه برنامه حقیقت جاری ساعت ۲۰:۰۰ با موضوع سبک زندگی فاطمی روی آنتن می رود.

ویژه برنامه ۱۲ فروردین با موضوع جایگاه و نقش همه پرسی در انقلاب اسلامی ساعت ۲۰:۰۰ پخش خواهد شد.

بررسی دستاوردهای پژوهشگاه نفت به مناسبت روز ملی شدن صنعت نفت در گفت و گوی علمی و نفت، فرصت یا تهدید و ارتباط نفت و سیاست موضوعات برنامه های گفت و گوی اقتصادی و گفت و گوی سیاسی است که بیست ونهم اسفند به ترتیب ساعت ۸:۳۰،۱۳:۴۵ و ۱۵:۱۵ از رادیو گفت و گو پخش می شود.

ارتباط با گزارشگران اعزامی به مناطق عملیاتی و کاروانهای راهیان نور از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ساعت۱۳:۲۰، ۱۶:۵۰و۱۹:۵۰ از برنامه قطعه ای از بهشت روی آنتن می رود.

گفتگو با چهره های شاخص کشور پیرامون شعار سال ۹۵، ارتباط با مدیران کل گردشگری استانهای مختلف و معرفی نقاط گردشگری این استان ها، اطلاع رسانی از طریق ارتباط با پلیس راه، هواشناسی و… از دیگر برنامه ریزی های رادیو گفت وگو برای ایام نوروز ۱۳۹۵ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *