جمعه , ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز ۹۵

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز ۹۵

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز ۹۵

زمان پخش برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز 95 , برنامه های نوروز 95 رادیو فرهنگ , معرفی برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز 95

برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز ۹۵ اعلام شد. بر این اساس ویژه برنامه سال تحویل رادیو فرهنگ از ساعت ۶:۳۰ با موضوع فرهنگ عمومی، گفت و گوبا اهالی فرهنگ و هنر (سینماگران، ادباء، شعراء و…)، آداب و رسوم اقوام، مروری بر تاریخ سال تحویل و آیین‌های ایرانیان در هنگام تحویل سال نو ۱۳۹۵ تقدیم شنوندگان رادیو فرهنگ می شود.

معرفی و زمان پخش برنامه های رادیو فرهنگ در نوروز ۹۵ :

برنامه موسیقایی شبستانه با پخش ترانه و تصنیف های بهاری از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین ساعت ۱۲ بامداد به مدت ۱۸۰ دقیقه و برنامه بهار نو با موضوع خوانش و تحلیل شعرهای بهاری از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین به مدت ۱۵ دقیقه از ساعت ۶:۳۰ روی آنتن می رود.

موسیقی نواحی ایران ویژه نوروز و فصل بهار در برنامه ۱۳ قسمتی سرآهنگ از ساعت ۶:۴۵ به مدت ۱۵ دقیقه بررسی می شود.

نغمه های بهاری عنوان برنامه ای است که از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین در۱۳ قسمت ۶۰ دقیقه ای از ساعت ۷ صبح تصنیف های بهاری را بررسی خواهد کرد.

معرفی کتاب همراه با پیام تبریک نوروزی اهالی فرهنگ و هنر از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین ساعت ۸:۳۰ در قالب برنامه بهار را ورق بزن با شنوندگان همراه خواهد شد.

برنامه ۱۴ قسمتی ساز نوروز از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین به مدت ۱۸۰ دقیقه از ساعت ۹ صبح مهمان مخاطبان رادیو فرهنگ خواهند شد.

آداب و رسوم نوروزی، آیین‌های نوروزی، بازی‌های نوروزی، طبیعت‌گردی در استان‌های مختلف با برقراری ارتباط مستقیم با مراکز، نمایش‌های نوروزی، طنزنامه و ارتباط با پلیس راهور از بخش های متنوع این برنامه است.

مهمترین رخدادها، دستاوردها و موفقیت‌های فرهنگی در سال ۱۳۹۴ در قالب برنامه آینه فرهنگ از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین به مدت ۳۰ دقیقه از ساعت ۱۲ بررسی می شود.

برنامه موسیقایی غزل آواز از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین ساعت ۱۲:۵۰ با پخش نغمه ها و آوازهای بهاری در ۱۴ قسمت ۱۵ دقیقه ای برای شنوندگان روی آنتن می رود. گفت و گو با هنرمندان موسیقی متناسب با سال نو و پخش ترانه و تصنیف های مناسب ایام نوروز و بهار هر روز ساعت ۱۴:۳۰ از برنامه نیستان شنیدنی خواهد بود.

برنامه بهار گردی با موضوع معرفی اماکن تاریخی ثبت شده در یونسکو و فرهنگ گردشگری تاریخی و رابطه معماری با سبک زندگی، در ۱۴ قسمت ۴۰ دقیقه ای ساعت ۱۵:۱۵ پخش می شود.

با فرارسیدن فصل بهار برنامه ترانه باران با موضوع آیین های نوروزی در کشور ساعت ۱۶:۱۵ و در برنامه بهار جان گوشه ای از ظرفیت های عظیم اخلاقی و انسانی در ادبیات فارسی از ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن رادیو فرهنگ آشکار می شود.

برنامه عصرانه فرهنگ در ایام نوروز با هدف معرفی هنرمندان شاخص سال ۹۴ در حوزه های (سینما، تئاتر، موسیقی و…)، مرور کتاب های برگزیده سال ۹۴، خاطرات رزمندگان از لحظات سال تحویل و ایام نوروز و معرفی ابینه های تاریخی ایران از ساعت ۱۷ پخش می شود.

پخش شنیدنی های تاریخ با موضوع بهارانه و نوروزی در قالب برنامه شنیدنی های تاریخ ساعت ۲۰:۳۰، روایت خوانش داستان هایی با مضمون آیین های نوروزی از برنامه رادیو داستان ساعت ۲۲:۴۵ و معرفی میراث فرهنگی و گردشگری نوروز در میان اقوام ایرانی و حکمت های بهار در شعر و ادب فارسی ساعت ۲۳ از برنامه شب های فرهنگ، اطلاع رسانی و انعکاس رویدادهای مرتبط با نوروز، ارتباط با کاروان راهیان نور، پلیس راه، گزارش هواشناسی و… از جمله تدارک رادیو فرهنگ در نوروز ۱۳۹۵ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *