جمعه , ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / آدرس سامانه ثبت نام اینترنتی اسکان فرهنگیان نوروز ۹۵ + جزییات

آدرس سامانه ثبت نام اینترنتی اسکان فرهنگیان نوروز ۹۵ + جزییات

آدرس سامانه ثبت نام اسکان فرهنگیان نوروز ۹۵ + جزییات


اسکان فرهنگیان نوروز 95 , آدرس سایت اسکان فرهنگیان نوروز 95 , اسکان فرهنگیان نوروز 95 مشهد شیراز تهران قشم
زمان ثبت نام اینترنتی اسکان فرهنگیان نوروز ۹۵ اعلام شد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تغییر زمان ثبت نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان خبر داد.

فرشید سیاری در این باره اظهار کرد: ثبت نام اسکان نوروزی فرهنگیان در وب سایت eskan.medu.ir که قرار بود از پنجم اسفند ۹۴  انجام شود به نهم اسفند ماه ۹۴ موکول شد.

وی درباره علت این جابه جایی زمانی گفت: با توجه به ترافیک اینترنتی و تراکم استفاده از پهنای باند اینترنت کشور در فاصله زمانی پنجم تا هشتم اسفند ماه و جلوگیری از تراکنش‌ های ناموفق بانکی ، عملیات رزرو مدارس جهت نوروز ۹۵، از ساعت ۹ صبح یکشنبه ۹ اسفند ۹۴ آغاز و تا ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۵ اسفندماه ۹۴ ادامه دارد.

آدرس سامانه ثبت نام اینترنتی اسکان فرهنگیان نوروز ۹۵ + جزییات

درجه‌ بندی مدارس و نحوه پذیرش مهمانان در ایام نوروز ۹۵ به این شرح است:

مدارس تحت پوشش ستاد اسکان: مدارس تحت پوشش ستاد اسکان به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

۱٫مدارس گروه «ویژه»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به تخت، فرش، یخچال، تلویزیون، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پتو و بالش است. (حمام و آشپزخانه مشترک)‌ «مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان،‌ اردوگاه‌ها و مدارس»

۲٫مدارس گروه «الف»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک کننده و گرمازا، یخچال و تلویزیون اختصاصی باشد. (حمام و آشپزخانه مشترک)

۳٫مدارس گروه «ب»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک کننده و گرمازا باشد. (یخچال،‌ تلویزیون، حمام و آشپزخانه به صورت مشترک باشد)

۴٫مدارس گروه «ج»: به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌های مجهز به فرش یا موکت و حتی الامکان پتو بوده و یخچال، اجاق گاز و تلویزیون به صورت مشترک باشد.

– نحوه پذیرش مهمانان

همچنین در خصوص نحوه پذیرش مهمانان، ستاد اسکان مکلف به سرویس دهی به فرهنگیان و خانواده درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان تحت تکفل) آنان شده است و شرایطی دارد که به شرح زیر است:

تبصره۱) اسکان بستگان درجه یک فرهنگیان با ارائه کارت شناسایی فرهنگی یا حکم کارگزینی و شناسنامه حتی الامکان با حضور شخص فرهنگی امکان‌پذیر است.

تبصره۲) در صورت وجود ظرفیت و عدم وجود متقاضی فرهنگی، ستادهای اسکان می‌توانند بر اساس تشخیص اعضای ستاد نسبت به پذیرش مسافرین غیرفرهنگی (کارکنان دولت و مشاغل آزاد) اقدام کنند.

تبصره۳) مدت زمان اسکان مهمانان در مدارس موردنظر سه روز بوده و در صورت وجود ظرفیت با تأیید پایگاه اسکان این مدت قابل تمدید است.

– نحوه پذیرش:

الف) مهمانانی که از طریق رزرو اینترنتی اقدام به تعیین محل اقامت می‌کنند، مستقیما به مدرسه مورد نظر مراجعه می‌کنند.

تبصره) در صورتی که فرد رزرو کننده یا بستگان درجه یک وی شخصاً برای اسکان مراجعه نکنند، ستاد اسکان نسبت به لغو رزرو و عدم برگشت مبلغ پرداخت شده اقدام می‌کند.

ب) تمام مسافرین پس از مشخص شدن محل اقامت توسط پایگاه،‌ مبلغ تعیین شده را مطابق تعرفه مصوب ستاد اسکان به صندوق مربوط واریز و رسید دریافت می‌کنند.

بر اساس این بخشنامه، پذیرش مسافران فرهنگی در ایام نوروز از عصر ۲۸ اسفند ماه آغاز و تا ۱۲ فروردین ماه ادامه دارد.

– تعرفه اسکان فرهنگیان نوروز ۹۵ :

هزینه اسکان فرهنگیان و خانواده درجه اول برای هر یک تا پنج نفر به ازای هر یک شب در کلاس ویژه ۲۵ هزار تومان،‌ در گروه الف ۲۲ هزار تومان، در گروه ب ۱۶ هزار تومان و در گروه ج ۱۲ هزار تومان است. این تعرفه برای کارکنان دولتی لشگری و کشوری در کلاس ویژه ۵۰ هزار تومان، در گروه الف ۳۸ هزار تومان، در گروه ب ۳۲ هزار تومان و در گروه ج ۲۳ هزار تومان است.

این هزینه برای مشاغل آزاد نیز در گروه ویژه ۸۰ هزار تومان، در گروه الف ۶۰ هزار تومان، در گروه ب ۴۶ هزارتومان و در گروه ج ۳۳ هزار تومان است.

هزینه بر پایی چادر در محل نیز برای فرهنگیان ۶۰۰۰ تومان، برای کارکنان دولت ۹۰۰۰ تومان و برای مشاغل آزاد ۱۶ هزار تومان است.

در این شیوه نامه آمده است که تعرفه مازاد بر پنج نفر در هر کلاس به ازای هر نفر (بالای هفت سال سن) در کلاس ویژه ۳۵۰۰ تومان، در گروه الف ۳۰۰۰ تومان، در گروه ب ۲۵۰۰ تومان و در گروه ج ۱۵۰۰ تومان است.

تبصره۱) اولویت استفاده از کلاس گروه ویژه و گروه «الف» برای فرهنگیان و خانواده‌های درجه اول آنهاست.

تبصره۲) سقف تعداد افراد مازاد بر پنج نفر در هر کلاس، سه نفر تعیین می‌شود و برای بیش از آن باید کلاس دیگری رزرو شود.

تبصره۳) هر فرهنگی با یک کارت شناسایی مجاز به دریافت یک کلاس بوده و در صورت درخواست کلاس بیشتر برای همراهان به شرط وجود ظرفیت،‌ نرخ کلاس بعدی بر اساس تعرفه کارکنان دولت محاسبه می‌شود.

تبصره۴) برای نصب چادر در اماکن آزاد، سالن‌های ورزشی، راهروهای مدارس و محوطه مدارس، رعایت مسائل امنیتی و رعایت مساحت (حداقل ۱۲ متر) برای هر خانواده الزامی است.

تبصره۵) آن دسته از استان‌هایی که با عدم استقبال مهمان مواجه می‌شوند،‌ در صورت پذیرش کارکنان دولت و مشاغل آزاد می‌توانند تعرفه موردنظر را با ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش محاسبه کنند.

– تعرفه مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان :

کلاس‌های دانشجویی (دارای امکاناتی از قبیل یخچال، تلویزیون، فرش، پتو و بالش ۲۲۰۰۰ تومان)

خوابگاه‌های دانشجویی (اتاق‌های پنج نفره با امکاناتی از قبیل تخت، یخچال، تلویزیون، فرش و … ۳۵۰۰۰ تومان)

– تعرفه اردوگاه‌ها :

سوئیت یا خوابگاه مناسب با تمام امکانات لازم (تا سقف پنج نفر) در اردوگاه‌های منطقه‌ای و استانی (۳۰۰۰۰ تومان)

سوئیت یا خوابگاه مناسب با تمام امکانات لازم (تا سقف پنج نفر) در اردوگاه‌های ملی استانی و کشوری (۴۰۰۰۰ تومان)

تبصره) تعرفه مراکز پردیس و اردوگاه‌ها بر اساس هماهنگی به عمل آمده با نمایندگان آن حوزه تعیین شده است.

تعرفه‌ی فضاهای اردوگاهی و مراکز پردیس دانشگاهی با امکانات خاص حسب مصوبه شورای برنامه‌ریزی اردوگاه‌ها و دانشگاه فرهنگیان قابل دریافت خواهد بود.

تعرفه مناطق ویژه (از جمله قشم، کیش، چابهار، انزلی، ارس و …) با ۲۰ درصد افزایش محاسبه می‌شود.

گفتنی است در تمامی موارد پذیرش، وجوه اخذ شده در صورت تحویل مکان و استقرار مهمانان، قابل برگشت نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *