چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
خانه / سبک زندگی / آشپزی / طرز تهیه کباب برگ خوشمزه

طرز تهیه کباب برگ خوشمزه

طرز تهیه کباب برگ خوشمزه

طرز تهیه کباب برگ خوشمزه

برای تهیه کباب باید از گوشت راسته گوساله یا گوسفند استفاده نمود، نکته قابل توجه برای کباب خوب انتخاب گوشت آن است که باید نرم باشد ( بوسیله گردهای مخصوص نرم کننده گوشت نیز میتوان گوشت را نرم و ترد نمود) ولی بهتر است گوشت را با آب پیاز و فلفل ۲۴ ساعت قبل آماده و نرم نمود. انواع کباب باید در عین پختگی زیاد خشک نشود.

مواد لازم کباب برگ :

گوشت راسته پاک کرده یک کیلو و نیم

پیاز دو سه عدد

روغن زیتون یک استکان

فلفل به مقدار کم

طرز تهیه کباب برگ خوشمزه :

کباب برگ را میتوانیم به هر اندازه که میل داریم پهن کنیم به این ترتیب که راسته راروی تخته میگذاریم به اندازه ای که میل داریم پهنای کباب بشود یک قطعه جدا می کنیم مثلا پهنا چهار انگشت و آن قطعه را پهلوی قطعات دیگر گوشت میگذاریم قطعات دیگر را میبریم(بااین عمل پهنای تمام گوشتها به یک اندازه میشود) بعد گوشت را به قطر نیم سانتیمتر ورقه ورقه میکنیم و آماده میگذاریم.

پیاز را نرم رنده می کنیم و روغن زیتون و فلفل را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم و گوشت را در این مایه می خوابانیم و می گذاریم یک شب بماند.

بعد از ۲۴ ساعت گوشت ها را به سیخ کشیده و کمی روی آن رابا کارد میکوبیم و روی حرارت ملایم کباب میکنیم و گاهی سیخهای کباب را بر میگردانیم کبابباید در عین پختگی زیاد خشک نشود و آبدار باشد .

کبابها را در دیس می کشیم و روی آنها را کمی نمک می پاشیم و کمی هم کره روی آن می گذاریم و اطراف آن را با پیاز خلال کرده و جعفری تزیین میکنیم .

نکته ها :

کباب برگ را نباید هیچ وقت لای نان قرارداد زیرا آب کباب به خورد نان می رود و خشک میشود. در صورتیکه بخواهیم از گردهای نرم کننده مخصوص گوشت استفاده کنیم برای هرکیلوگوشت یک قاشق مربا خوری از گرد نرم کننده را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم و نیم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در این مایه میخوابانیم. می شود بدون روغن زیتون هم گوشت کباب را آماده کرد و در مایه از یک قاشق چای خوری زعفران سائیده استفاده نمود.

کباب برگ را با چلو و گوجه فرنگی کباب شده سرو می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *