شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸
خانه / سبک زندگی / آشپزی / طرز تهیه تاس کباب خوشمزه

طرز تهیه تاس کباب خوشمزه

طرز تهیه تاس کباب خوشمزه

طرز تهیه تاس کباب خوشمزه

مواد لازم تاس کباب :

پیاز درشت ۲ کیلوگرم

گوشت سر دست یا ران بدون استخوان ۷۵۰ گرم

سیب زمینی پشندی نیم کیلوگرم

به نیم کیلوگرم

آلو خشک نیم کیلوگرم

روغن ۱۵۰ گرم

رب گوجه فرنگی یک قاشق سوپ خوری

گرد غوره ( در صورت تمایل ) ۲ تا ۳ قاشق سوپ خوری

نمک و فلفل و ادویه به مقدار کافی

طرز تهیه تاس کباب :

آلو را میشوئیم و خیس میکنیم و پیاز را پوست میکنیم و به صورت حلقه های نازک میبریم .

پوست به را نیز می کنیم و به اندازه پرهای پرتقال ورقه ورقه میبریم، سیب زمینی را نیز پوست میکنیم و حلقه حلقه میکنیم و گوشت را نیز به شکل ورقه تکه تکه می نمائیم (تقریباً به طول و عرض دو بند انگشت)

قابلمه ای که گنجایش تمام این مواد را داشته باشد آماده می سازیم و دو قاشق روغن ته آن میریزیم و دوردیف پیاز ته قابلمه و یک ردیف گوشت روی آن میچینیم و کمی آلو روی آن میریزیم و چند تکه به میگذاریم ، در صورت مصرف گرد غوره آن را با کمی نمک و فلفل و ادویه مخلوط می کنیم و کمی روی این مواد میپاشیم و یکی دو قاشق روغن می ریزیم و به همین ترتیب بار دیگر ردیف های پیاز و گوشت و سایر مواد را در ظرف قررار میدهیم بدون اینکه سیب زمینی را داخل مواد بچینیم ،آنگاه نصف لیوان آب در قابلمه میریزیم ودرآن را میبندیم و ظرف را روی حرارت ملایم میگذاریم تا تمام مواد کاملاً بپزد .

سیب زمینی را در آخر کار روی تاس کباب میریزیم و رب گوجه فرنگی را نیز در نصف لیوان آب حل میکنیم و داخل تاس کباب میریزیم و میگذاریم تا سیب زمینی نیز با حرارت ملایم بپزد ولی له نشود . باید تاس کباب بعد از پخته شدن آب نداشته باشد به روغن بیافتد . در موقع کشیدن در دیس دقت می کنیم تاس کباب را با کفگیر پهنی که مواد مخلوط و له نکند بکشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *